Jánossy Lajos és Máté Gábor nyerte el a 2025-ös Kortárs Magyar Dráma-díjat Jánossy Lajos Örök hely és mindenhol idő című regényének Itt élet című színpadi adaptációjáért. A különdíjat Solt Róbert, Fullajtár Andrea és Borgula András érdemelte ki A Tíz hónap Babilon-ügy című előadás szövegkönyvéért.
A Radnóti Zsuzsa Kossuth-díjas dramaturg – Örkény István özvegye, életművének gondozója által 2019-ben alapított elismerést hétfőn délután adták át a Rózsavölgyi Szalonban. Az Itt életet a Katona József Színház játssza nagy sikerrel a Kamrában. A színpadi szöveget Jánossy Lajos és Máté Gábor Török Tamara dramaturg bevonásával alkotta meg. Lőrinczy Attila író, dramaturg laudációjában azt mondta, „Jánossy Lajos könyve egy rendkívül cizelláltan és szenvedélyesen megírt családregény, korrajz és nevelődéstörténet. Máté Gábornak és alkotótársainak sikerült miszlikre szednie a könyvet, és összerakni belőle egy mulatságos és elkeserítő színpadi történetet, nagyvonalú jelenetezéssel, dialógokkal és monológokkal, adekvát zenékkel és korfestő vizuális gesztusokkal.”
Fullajtár Andrea monodrámája a Tíz hónap Babilon-ügy a Gólem Színházban látható. A színésznő a nagymamája holokauszt naplójából és a napló kiadásának nehézségeit dokumentáló levelezésből készült szöveget adja elő. Az előadás dramaturgja Solt Róbert, rendezője pedig Borgula András. Szegő János, a Magvető Kiadó szerkesztője a laudációjában úgy fogalmazott: „Ülök a Gólem Színház parányi nézőterén, és nézem Fullajtár Andreát, amint A Tíz hónap Babilon-ügy című előadásban megeleveníti a nagyanyját, Galló Olgát. Nézem ezt a csodálatos színésznőt, és egyszer csak már nem is őt, hanem a nagyanyját látom és hallom, aki Tíz hónap Babilon címmel írta meg második világháborús tábortapasztalatainak naplóját. A hallgatás és az elhallgattatás évtizedei után Galló Olga naplója elindulhatott a maga útján, ráadásul rögtön több, egymással részben párhuzamos irányba is.”